Obyvatele i návštěvníky obce jimi i mnohými dalšími provede nová naučná stezka, kterou obecní úřad připravil s tamní organizací Klub českých turistů TJ Baník.

Okružní trasa začíná u kapličky na líňské návsi a má celkem 12 zastavení. Lidé mohou z návsi projít kolem rybníků na vyhlídku, odtud se dostat ke křížku, na hájovnu U Fulínů, dále do míst zaniklého starého Sulkova a přes Sulkov současný na líňské koupaliště, k památníku, jehož součástí je letoun Mig-19, a zpět na náves.

Členové líňského KČT podle jednoho z organizátorů akce Františka Brabce na přípravě trasy strávili mnoho hodin. „Podíleli se na výběru trasy a textů tabulek i informačních tabulí a dále na rozmístění značek v obou směrech dvanáctikilometrového okruhu," popisuje Brabec.

Tvůrci trasy chtěli zachytit minulost i současnost Líní a Sulkova. „Doufáme, že stezka zaujme obyvatele obce, kteří o mnoha zajímavých místech a jejich historii možná ani neví, i přespolní. Budeme se snažit o její údržbu a postupné vylepšování, případně rozšíření o další zastavení," dodal Brabec s tím, že největší obavy má z vandalů.

„Trasu jsme otevřeli 12. května v rámci 25. jubilejního ročníku Líňského maratonu. Předpokládáme, že v příštích letech budeme okruh dále vylepšovat. Plánujeme zejména zlepšit kvalitu některých cest, zastavení, která k tomu budou vhodná, osadit lavičkami a udělat z nich odpočinková místa," dodal líňský místostarosta Ladislav Vacek.

Turistický okruh je napojen na cyklotrasy č. 2271 a 2259 a je tedy kromě pěších vhodný také pro cykloturisty.

Stezka začíná na návsi u líňské kapličky. Turisty u ní čeká bohatý rozcestníkDvanáct zastavení

1. Líně, náměstí
2. Nový rybník, odbočka
3. Líně, Nad rybníky
4. Líně, vyhlídka
5. Líně, křížek
6. U Fulínů, hájovna
7. bývalý starý Sulkov
8. Sulkov, hostinec
9. Líně, koupaliště
10. Líně, odbočka
11. Líně, památník (letadlo)
12. Líně, hostinec