Současná nabídka
Monitoring ve školních bufetech a jídelních automatech zjistil, že 82 procent sledovaných nápojových automatů nabízí slazené nápoje a pouze deset procent přírodní a mineralizované vody. Automaty obsahují z 86 procent sušenky, oplatky nebo čokolády a pouze z 26 procent celozrnné pečivo. Sledované školní bufety poskytují v 67 procentech sušenky, křupky a tyčinky. Čerstvé celozrnné pečivo je zastoupeno ve 48 procentech a jen čtyři procenta sortimentu jsou ovocné a zeleninové saláty. 

Prodejci, kteří nabídnou školákům sortiment v souladu se zásadami zdravé výživy, budou mít mnohem levnější pronájem prostor pro bufety nebo automaty v základních školách a školních jídelnách.

Radní města schválili, že získají slevu na nájmu ze současných až 750 korun za čtvereční metr a rok na 250 korun.

„Školní jídelny už vaří zdravě, ale děti si v bufetech a automatech kupují sladkosti, smažené brambůrky a slazené nápoje," řekla radní města pro školství a sport Irena Rottová (ODS).

Monitoringem nabídky potravin a nápojů ve školních bufetech a jídelních automatech v budovách škol se potvrdilo, že většina sledovaných nápojových automatů nabízí slazené nápoje a pouze deset procent a méně přírodní a mineralizované vody. Podobné je to u jídelních automatů, jejichž sortiment obsahuje hlavně sušenky, oplatky nebo čokolády.

Skutečnost, že v ČR dochází k nárůstu nadváhy a obezity u školních dětí, řeší v současné době ministerstvo zdravotnictví i školství. „Příčinou obezity je mimo jiné konzumace potravin a nápojů s vysokým obsahem cukrů a tuků, nevhodné složení tuků, nízké množství vitamínů, minerálních látek, vlákniny, ovoce i zeleniny," doplnila vedoucí odboru školství plzeňského magistrátu Eva Prokopová.

Ta upozornila, že na neutěšený stav reagoval Státní zdravotní ústav a Společnost pro výživu vydáním publikace Zdravá svačina. Ministerstvo zdravotnictví pak zveřejnilo seznam doporučených potravin a nápojů určených pro doplňkový prodej ve školních bufetech a nápojových a jídelních automatech umístěných ve školách.

Pokud podle něj provozovatel školního bufetu po dohodě s ředitelem školy upraví sortiment potravin a nápojů, získá až tří čtvrtinovou slevu na nájmu.

„Určitě se mu sníží jeho tržby. Proto navrhujeme kompenzaci zvýhodněním nájmu," vysvětlila Rottová.