Podle Tomáše Moravce z plzeňského Úřadu práce by mohla v tomto měsíci nezaměstnanost klesnout o další dvě až tři desetiny procentního bodu. „Sezonní práce by se měly hodně rozběhnout," řekl Moravec.

Své o tom ví Karel Hromada, který coby zedník práci už dlouho vyhlížel. „V zimě skoro o nic nezavadíte. Venkovní práce, kterých je během roku nejvíc, jsou samozřejmě nemožné, a o ten zbytek je velká rvačka," říká.
Dalšími sezonními odvětvími, která nabízejí příležitost mnoha lidem, jsou především zemědělství, pohostinství a cestovní ruch.

Podniky v kraji Úřadu práce v průběhu minulého měsíce nenahlásily žádné větší propouštění. Největším tedy stále zůstává nucený odchod více než stovky zaměstnanců z působiště výrobce televizorů Panasonic v Plzni.

Regionem s největším podílem nezaměstnaných zůstává Tachovsko následované Klatovskem a Domažlickem. Tradičně nejlépe si stojí jižní Plzeňsko. Rokycansko je jediným okresem, kde nezaměstnanost vzrostla, v Plzni-městě zůstala stejná jako v únoru.

Plzeňský kraj teď vykazuje po Praze, kde nezaměstnanost stagnovala na 4,6 procenta, druhý nejnižší podíl nezaměstnaných v zemi. Region tak v březnu o desetinu předstihl Středočeský kraj.