Videem, které natočili sami aktéři, se zabývá už i policie. Na nahrávku reagoval i majitel firmy, který uvedl, že hazardující šofér dostal okamžitě padáka.

„Nebudeš tady předjíždět, pi..,“ říká na videu, které zveřejnila facebookové skupina „Sme šoféri z povolania a pomáhame si navzájom Officiál Fanpage“, jeden z řidičů druhému. „Budu, pojedu jen v levém pruhu,“ reaguje druhý řidič náklaďáku a skutečně v Nekmíři předjede přes plnou čáru nejen kolegu, ale poté i dva osobní vozy. Sotva se stačí zařadit před ostrůvkem. Během jízdy, která se měla odehrát v úterý 21. prosince, spáchá i řadu dalších porušení dopravních předpisů. „Ty vole, já tam mám zase kilo deset, ty vole,“ komentuje sám svoji jízdu.

Techmania.
Plzeňský kraj poslal Techmanii další peníze. Na provoz dostane 14 milionů

„Vylízaní kreténi! Vytáhl bych vás z těch náklaďáků a dal vám tvrdou lekci!“ reagoval na video jeden z řidičů a podobně kritičtí byli i další diskutéři na webu. A podle administrátora skupiny zareagoval promptně i majitel firmy. „Jako zaměstnavatel řidiče, který sdílel toto video, se omlouváme. Jedná se o nepochopitelnou soukromou iniciativu jednotlivce v rozporu s pracovní smlouvou a filozofií naší společnosti. S řidičem byl okamžitě ukončen pracovní poměr. Bezprostředně po shlédnutí videa vedením společnosti, byl pro vůz na trase vyslán náhradní řidič. Jako společnost dlouhodobě usilujeme a prosazujeme význam a nezbytnost silniční nákladní dopravy a vyvíjíme neustálý tlak na zlepšení pracovních podmínek pro všechny řidiče. Od obsahu videa se důrazně distancujeme, zveřejněné názory a chování nikdy nebyly a nebudou součástí našich podnikatelských principů. Velmi nás mrzí, že tento a podobné excesy mají negativní dopad na hodnocení všech, kteří v dopravě tvrdě a poctivě pracují,“ stojí v e-mailu, který skupina „Sme šoféri z povolania a pomáhame si navzájom Officiál Fanpage“ obdržela.

Tím ale problémy řidičů nekončí, nahrávkou se už zabývá i Policie ČR. „Celý videozáznam budeme analyzovat,“ uvedla policejní mluvčí Eva Červenková s tím, že poté bude rozhodnuto o dalším postupu. Tvrdý postih se ale vzhledem k mnoha proviněním na videu dá předpokládat.