„Máme vytypována místa, kde řidiči často překračují rychlost, a právě na ta se zaměříme. O jaké ulice jde, ale nechceme záměrně prozrazovat,“ řekl Deníku místostarosta Nepomuku Pavel Jiran.

Strážníci v Nepomuku slouží nepravidelně, obvykle jednou v týdnu. „Věříme, že se nám touto cestou podaří zvýšit bezpečnost v našem městě,“ dodal Jiran.

Mobilní radar před nedávnem zakoupilo na leasing město Blovice za 520 tisíc korun. Po dobu tří let bude město měsíčně platit 15 tisíc korun.

Představitelé Blovic proti půjčování mobilního zařízení do Nepomuku nic nenamítají. „Rozhodně nebudeme proti a Nepomuku vyhovíme. Musíme pouze trochu upravit smlouvu a dojednat, kam se vybrané pokuty budou odvádět,“ uvedl starosta Blovic Jan Poduška.

Od poloviny července, kdy strážníci radarem začali v Blovicích měřit, bylo na pokutách vybráno už 35 tisíc korun. „Je to děs, co si někteří řidiči na silnicích dovolí. Většina místních si radar pochvaluje, což se ovšem nedá říci o motoristech, kteří Blovicemi jenom projíždí. Když je radar usvědčí, že překročili rychlost, jsou mnohdy velice sprostí,“ prohlásil starosta.

„Každopádně v době, kdy dopravních nehod stále přibývá a státní policie nemůže být všude, má radar na měření rychlosti určitě svůj význam,“ dodal Poduška.

Státní policie počínání blovických strážníků vítá. „Určitě je to dobrá prevence,“ sdělila nám mluvčí jihoplzeňských policistů Pavla Soukupová s tím, že každé měření by jim strážníci měli hlásit.