Kromě rozvozu hotových jídel začínají poslední dobou Plzeňané využívat také rozvoz potravin. V Plzni vznikla před nedávnem další firma specializující se na nákup potravin na internetu. Do domu si však můžete nechat přivézt i drogerii nebo třeba krmivo pro domácí mazlíčky.

Služby, díky nimž nemusíte nosit z obchodů těžké tašky, nabízí v Plzni obchodní řetězec Tesco Stores ČR a internetový portál Koloniál.cz.

Tesco Potraviny online- rozvoz každý den od 8 do 22 hodin
- cena za rozvoz od 49 do 99 Kč
- platba kartou, peníze budou odečteny po převzetí nákupu
- objednávka minimálně den předem (do půlnoci)
- nabídka zahrnuje čerstvé i trvanlivé potraviny, drogistické zboží, potřeby pro děti, potřeby pro domácnost a domácí mazlíčky

Jsou mezi nimi značné rozdíly. Zatímco Tesco Potraviny online využívá pouze sortiment daného obchodního řetězce, Koloniál.cz odebírá potraviny přímo od konkrétních výrobců. „Dodavatelů máme po republice asi 120," uvedla manažerka portálu Michaela Papežová.

Služba funguje tak, že si na internetu objednáte požadované zboží, které vám bude ve zvolenou dobu doručeno na zadanou adresu. Koloniál.cz rozváží po Plzni a okolí v úterý, pátek a neděli, konkrétně od 14 do 22 hodin. „Služba je poskytována zdarma, ale objednávka musí být v minimální hodnotě 500 Kč," dodala Papežová. Tesco Stores ČR nabízí rozvoz potravin každý den od 8 do 22 hodin. „Ceny rozvozu se liší podle denní doby v rozmezí od 49 do 99 Kč," uvedl mluvčí společnosti Tesco Stores ČR Václav Koukolíček. Objednávka zboží musí vždy proběhnout minimálně den předem.

Kromě běžných potravin si mohou lidé objednat i jiné zboží. „V současné době nabízíme drogerii, dětské zboží a krmivo pro domácí mazlíčky. Sortiment však budeme ještě rozšiřovat, chceme se zaměřit především na farmářské a regionální výrobky," popsala Papežová.

Řetězec Tesco Stores ČR rozváží čerstvé i trvanlivé potraviny, drogistické zboží, potřeby pro děti, potřeby pro domácnost i domácí zvířata. Podle Koukolíčka si Plzeňané nejčastěji objednávají čerstvé potraviny, balené vody a minerálky. „Ceny jsou stejné jako v obchodě, a to včetně akčních nabídek," doplnil Koukolíček.

Koloniál.cz- rozvoz v úterý, pátek a neděli od 14 do 22 hodin
- služba je poskytována zdarma, objednávka však musí být v minimální hodnotě 500 Kč
- platba kartou nebo hotově při převzetí
- objednávka minimálně den předem
- nabídka zahrnuje čerstvé i trvanlivé potraviny, farmářské potraviny, drogistické zboží, dětské zboží, potřeby pro domácí mazlíčky

Služba Tesco Potraviny online funguje v Plzni už více než rok. „Zboží rozváží speciálně upravené modrobílé dodávky, které mají oddělené chladící a mrazící prostory, aby potraviny cestou do domácností neztratily na čerstvosti a kvalitě," popsal mluvčí Tesco Stores ČR. Také Koloniál.cz má speciální vozy se třemi oddělenými teplotními zónami.

Koloniál.cz, který v Plzni funguje od srpna, nabízí platbu hotově i platební kartou, a to při převzetí nákupu. V případě Tesco Potraviny online lze platit pouze kartou.