Právě tady a ještě v Karlově, Divadelní a Poděbradově ulici totiž nyní řádí dělníci s lopatami a bagry. „V těchto místech se rekonstruují chodníky, budují se parkovací stání, pokládají se kabely a kope se přípojka pro ČNB,“ uvedl Miroslav Knotek z úřadu centrálního městského obvodu.

Řidiči tedy parkují, kde se dá, a někdy ne právě předpisově. Strážníci jsou ale neoblomní. „Městská policie provádí běžný výkon služby. Strážníci se na tuto oblast nijak zvlášť nezaměřili. Přestupky v této části města řeší zcela standartně,“ uvedla mluvčí plzeňských strážníků Jana Pužmanová.

Nesprávné parkování už se některým šoférům vymstilo. „Nenašla jsem tady jediné místo a tak jsem prostě zaparkovala pravými koly na chodník. Botička od městských strážníků mě ale stála 500 korun,“ stýská si jedna z řidiček, jejíž jméno má redakce k dispozici.

Parkovací místa v podzemních garážích by mohl nabídnout administrativní komplex Avalon v ulici U Tržiště. Tam ale zatím parkování pro veřejnost nezprovoznili. „Počítáme s ním do budoucna. Kolik ale budou řidiči platit, nevím,“ uvedla Petra Caineová ze společnosti Acred Group, která komplex provozuje.

Částečné uzavírky v Divadelní a Poděbradově ulici skončí 30. září. V Kollárově ulici se bude pracovat do 18. listopadu, v Karlově ulici pak až do 30. dne téhož měsíce.