S nedostatkem zdravotního personálu bojují před koncem roku v podstatě všechny nemocnice na západě Čech. Úbytek lékařů a zdravotních sester pociťují ve fakultní nemocnici, v krajských špitálech i v soukromých zařízeních v Plzni (Privamed, Mulačova nemocnice).

Lékaři odcházejí kvůli penězům hlavně do zahraničí, 
u sester hraje roli kromě financí také nechuť dodělávat si další požadované vzdělání.

To potvrdil děkan Lékařské fakulty UK v Plzni Boris Kreuzberg. „Sestry si ,musí´ dodělat bakalářské vzdělání, jinak se jim sníží platy a nebudou mít téměř žádné kompetence, což se jim samozřejmě nelíbí. Vysokoškolské vzdělání se nepožaduje pouze u zdravotních sester, které jsou starší 50 let," vysvětlil Kreuzberg, který dodal, že nedostatek zdravotních sester je ještě palčivějším problémem než chybějící lékaři.

Podle zdravotní sestry Veroniky z FN Plzeň jsou hlavním kritériem peníze. „Sestry odcházejí, protože jsou špatně placené," řekla jasně. Ve fakultní nemocnici v současné době chybí 16,5 zdravotních sester (na přepočtené úvazky). „Nedostatek zaznamenáváme zejména na lůžkách intenzivní péče," řekla mluvčí FN Plzeň Gabriela Levorová.

Sestry scházejí také v soukromých nemocnicích. „Nejvíce nám chybí všeobecná sestra," uvedla mluvčí Privamedu Eva Milerová.

Krajské nemocnice by v současné době obsadily zhruba dvacet lékařských pozic 
a kolem padesáti pozic sester nebo porodních asistentek. „Ale stále nejsme ve stavu, který by ohrožoval zajištění provozu krajských nemocnic," uvedl mluvčí Zdravotnického holdingu Plzeňského kraje (ZHPK), pod který tyto instituce patří, Jiří Kokoška.

A ještě zpět k FN Plzeň. Tam chybí v současnosti také 13 lékařů. „Největší problém je asi v oboru gynekologie a porodnictví," konkretizovala Levorová. Gynekologové totiž po získání specializované způsobilosti často odcházejí do soukromé sféry. „Chybějící lékaře řešíme příchodem absolventů," dodala mluvčí.

S nedostatkem doktorů se potýká i Privamed. „Co se jich týče, máme nedostatky na chirurgii a interně," dodala mluvčí.

Situaci v krajských nemocnicích by mohly částečně vyřešit stipendia a stabilizační příspěvky pro zaměstnance, na kterých se kraj dohodl s Lékařskou fakultou UK v Plzni.

Především lékaři odcházejí pracovat hlavně do zahraničí. Nástupní plat mladého lékaře v Německu je přitom až čtyřnásobný oproti Česku, kde dostane 20 až 25 tisíc korun měsíčně. Nejvíce absolventů odchází právě k západním sousedům.

Počet lékařů, kteří téměř hned po studiu odcházejí pracovat do zahraničí, se v posledních letech nemění. Tvoří asi deset procent všech absolventů. „Nejčastěji se jedná o internisty, ortopedy, gynekology, menší zájem je například o oční nebo ušní lékaře," vyjmenoval děkan Kreuzberg.