Zatímco srdce v podobě loga dne štědrosti a dobrých skutků Giving Tuesday ztělesňuje dobro, baterie jako logo iniciativy Energii lékařům představuje potřebnou energii. Tu zdravotnickému personálu dodají speciálně vytvořené Giving Tuesday balíčky s kvalitními produkty a potravinami, které poputují do nemocnic a domovů (nejen) pro seniory. Za aktivitou stojí Asociace společenské odpovědnosti a iniciativa Energii lékařům.

„S druhou vlnou pandemie se pereme všichni, ale největší boj svádí lékaři, zdravotní sestry a bratři, záchranáři, laborantky, zdravotničtí asistenti, pečovatelé a dobrovolníci, kteří jedou na doraz. Bohužel se mi zdá, že velká vlna solidarity s nimi se vytratila společně s první vlnou pandemie. Proto jsme se rozhodli tyto ctnosti znovu zažehnout a dát tak všem, kteří bojují za životy druhých, novou energii a naději na lepší zítřky,“ říká Lucie Mádlová, výkonná ředitelka Asociace společenské odpovědnosti.

Zdravotnický personál, pečovatele a další pomocníky včetně dobrovolníků po celém Česku může podpořit kdokoliv prostřednictvím speciální dárcovské sbírky vzniklé k aktivitě Světlo lékařům. Částka z této sbírky poputuje zejména na potraviny do balíčků pro zdravotníky a pečovatele v sociálních zařízeních. „Energie, kterou tímto způsobem vysíláme, je nejen hmatatelná, ale představuje i silný signál podpory, vyjádření díků a uznání za ohromně těžkou práci. Naše balíčky nesou důležitý vzkaz: nejste neviditelní a myslíme na vás,“ dodává Mádlová.