"Minimální cíl byl dosažen, ale s minimálním výkonem, který se perfekcionistovi Pepu Guardiolovi rozhodně nelíbil," konstatuje deník Frankfurter Allgemeine Zeitung. "Od hvězdných útočníků Bayernu to bylo přízemní představení a bylo na nich vidět, jak jsou překvapeni proměnou svého protivníka. Dva týdny poté, co je Mnichov doma rozebral 5:0, nebyli Češi v mnoha ohledech k poznání," doplnil list.

"V úvodní fázi se protivník Bayernu ukázal výrazně nebezpečnější a rehabilitoval se u svých fanoušků za ponižující vystoupení v Mnichově," hodnotí výkon Viktorie deník Die Welt. "Odvážnější a jedovatější Plzeň se stále tlačila do útoku, Bayernu naopak chybělo fyzické nasazení, koncentrace a vůle rozhodnout."

Časopis Der Spiegel se domnívá, že výkon Bayernu poznamenaly i změny v sestavě. "Bayern působil neorganizovaně, částečně i hekticky a dělal neobvykle mnoho chyb. Vysoce motivovaný outsider z Plzně využíval těchto slabin, vysoko napadal a narušoval hru německého mistra často už na jeho vlastní polovině," uvedl Der Spiegel.