Vyfoťte vzducholoď a fotografie pošlete na adresu antonin.hribal@denik.cz vaše snímky rádi uveřejníme.

Přílet Zeppelinu do České republiky je velkolepá událost. Vzducholoď je delší než největší osobní Airbus a může na palubu vzít jen deset lidí. Vznáší se pomocí motorů a heliového balónu a může stát ve vzduchu na místě stejně jako helikoptéra. Tento víkend ji můžete spatřit nad českými městy (Praha, Plzeň, Klášterec nad Ohří, Stará Boleslav a Jablonec nad Nisou).

Zdroj: FB/Josef Kolina

V pátek provede vzducholoď několik letů nad Prahou a také nad Plzní a Kláštercem nad Ohří. První let začíná v 9 hod. V sobotu, také z letiště Praha Letňany, Zeppelin ZF poletí nad Jabloncem nad Nisou a Starou Boleslaví. Vzducholoď by měla být jasně viditelná téměř v každém bodě měst, která navštíví, a také na trase mezi nimi.

Lety Zeppelin ZF lze pozorovat na FlightRadar24, který ukazuje polohu vzducholodi na mapě v reálném čase. Stačí do aplikace zadat identifikační číslo „DLZNT“ přidělené vzducholodi ZF.

Organizátorem letů Zeppelinu je ZF – globální dodavatel řešení pro automobilový průmysl, která jsou vytvořena mimo jiné v České republice, ve výrobních závodech a inženýrských centrech.  Zajímavostí je, že firma vyvinula například nejvýkonnější superpočítačem pro automobilový průmysl. Vhodný je pro každý typ vozidla a pro všechny úrovně automatizované nebo autonomní jízdy.