„V programu se objeví i něco, co nemá v České republice obdoby. Elegantní show pilota Romana Šlapáčka při ukázce kluzáku Schleicher ASK-21 doplní saxofonistka KJ Sax, která bude hrát živě přímo před zraky diváků. A ti si tak užijí podívanou, kterou nikdo na našem území ještě na leteckých show nenabídl,“ říká manažer akce Jiří Pěč.

Návštěvníci se mimo jiné mohou těšit i na akrobatickou ukázku a letecké umění pilotů záchranného vrtulníku Armády České republiky.

Zdroj: Deník/Pavel Bouda

„Předvedeme vyšší techniku pilotáže, především záchranu osob pomocí podvěsového lana, jejich zdvihání a spouštění jeřábem, slaňování a manévry, které většinou vrtulníky neprovádějí. Prostě ukážeme všechny možnosti tohoto vrtulníku,“ říká pilot záchranného vrtulníku PZL W-3A Sokol major Antonín Petrů.

Brány areálu se v Plasích otevírají už úderem 9. hodiny a na návštěvníky bude čekat doprovodný program s živou kapelou, provazochodci ze Slack show nebo výstavou armádní techniky. Začátek hlavního programu obstará v oba dva dny průlet gripenů v 13.30 hodin a letecké ukázky budou následovat v rychlém sledu až do 16.30, kdy vždy celá akce končí.

Začala pstruhová sezona. Nejlepší pstruhové revíry v západních Čechách jsou na Otavě, Mži, Střele, Teplé, Svatavě a Ohři.
Sezona pstruhů je tu. Za rybářskou povolenku si ale zájemci připlatí

Pro návštěvníky, kteří se na letiště v Plasích vydají autem, budou opět připravená velkokapacitní parkoviště přímo u areálu a trasa bude značená z hlavního tahu I/27. „Parkoviště jsou placená, na rozdíl od ploch ve městě. Pokud se návštěvníci chtějí vyhnout komplikacím a kolonám především při odjezdu, doporučuji jim využít označené parkovací plochy přímo v Plasích. A nebo využít zajištěnou autobusovou dopravu či vlakové spojení,“ radí předseda Aeroklubu Plasy Vladimír Dlouhý.

Doprava autobusy, které budou z Plzně odjíždět v půlhodinových intervalech z konečné tramvaje číslo 1 v Plzni-Bolevci, bude opět bezplatná, a na trase budou stavět na několika zastávkách. Stejně bude zajištěna i doprava z letiště zpět do Plzně.

Současná podoba areálu rozhledny Chlum. Město jej hodlá zrevitalizovat a oživit.
Je rozhodnuto. Plzeň koupí les na Chlumu a pod rozhlednou postaví restauraci

Vstupenky budou v prodeji přímo na místě a jejich cena zůstává stejná jako v loňském roce. Dospělý zaplatí za klasickou vstupenku 300 korun a dítě od 7 do 12 let 100 korun, do Zlaté zóny pak bude dospělého stát vstupenka 1100 korun a dítě 600 korun.

Každoročně navštíví Den ve vzduchu kolem 20 tisíc návštěvníků. Více informací k letošnímu ročníku najdete na www.denvevzduchu.cz.