Město Plzeň chce v roce 2022 vydat z městské kasy na investice 2,91 miliardy korun, z čehož na velké stavební akce poputuje 2,45 miliardy korun.

Největší investicí příštího roku bude dostavba technologického parku TechTower v Plzni na Světovaru, na nějž je v roce 2022 určeno 329 milionu korun. Otevřít by se měl na podzim příštího roku. Budování nového technologického parku zahájila Plzeň v roce 2020. Ambicióznímu projektu dala jméno věž vysoká 32 metrů. „Projekt TechTower má za cíl především udržet zajímavé a inovativní, technologické a byznysové projekty i startupy v regionu. Přestavbou prochází dva objekty – Ležácké sklepy s dvaatřicetimetrovou vodárenskou věží a bývalá správní vila. Vodárenská věž, která dala celému projektu jméno, zůstane zachována a bude v ní k vidění expozice o historii areálu,“ uvedl primátor Martin Baxa.

Silvestrovská prohlídka ZOO v Plzni přilákala stovky malých i velkých návštěvníků. Děti si mohly zasoutěžit o ceny na naučné stezce a za odměnu zkusit chytit na magnet zlatou rybku. Až do Tří králů je navíc po setmění zahrada slavnostně osvětlená.
Zoo v Plzni lákala návštěvníky i na Silvestra, děti mohly chytit zlatou rybku

Na odkanalizování Koterova poputuje 119 milionu korun. Další velké stavební investiční akce jsou plánovány v oblasti sportu. „Třeba 114,79 milionu korun je určeno pro areál stadionu Štruncovy sady a Luční ulice, kde máme v plánu vybudovat zázemí tréninkového centra mládeže, rozšířit lukostřelnici, oplotit hokejbalové hřiště i rekonstruovat šatny, vybudovat nové kanalizační přípojky a elektropřípojky,“ informoval radní pro ekonomiku David Šlouf s tím, že i další peníze poputují do sportu. „Například na dokončení stavby víceúčelové haly Krašovská jsme vyčlenili cca 152,90 milionu korun, pro nejrůznější modernizace, rekonstrukce a stavební úpravy městských plaveckých bazénů je určeno 33,98 milionu korun, úpravy v areálu Haly TJ Lokomotiva vyjdou v příštím roce na cca 12,44 milionu korun – plánujeme tam rozšířit parkoviště, rekonstruovat tenisovou halu či upravit hlavní vchod,“ dodal radní.