Dobíjecí stanice bude přímo u garáží obchodního centra Olympia v Černicích v blízkosti sjezdů z dálnice D5 a buduje ji firma ČEZ.  Mluvčí společnosti ČEZ Soňa Holingerová Deníku řekla, že lokalita nabídne 11 dobíjecích stojanů, každý o výkonu 50 kW. „Je schopný doplnit většinu kapacity baterie elektromobilu v řádu desítek minut,“ informovala Holingerová s tím, že řidičům stanice dodá certifikovanou bezemisní elektřinu.

Podle Holingerové obdobně jako další stanice, i tato je koncipována na možnost budoucího zvyšování výkonu stojanů. „Takže třeba dva až tři stojany o výkonu 50 kW nahradíme stanicemi o výkonu 150 kW a vyšším,“ přiblížila mluvčí.

Předseda Asociace pro elektromobilitu České republiky Jaromír Vegr už dříve upozornil, že elektrovůz si může každý nabít doma ve své zásuvce. Nevýhodou však je, že se vůz nabíjí pomalu, třeba i celou noc, a nabíjet jej mohou jen majitelé rodinných domů, kteří mají garáž.

Nejvíce dobíjecích stanic pro elektromobily je na západě Čech přímo v Plzni. Rychlodobíjecí se nacházejí na parkovištích u Zákaznického centra ČEZ a Benziny v Dobřanské ulici, s pomalým dobíjením je pak u OC Plaza. Rychlodobíjecí stanici najdou řidiči i v Přešticích na Třídě 1. máje, na 111. km dálnice D5 u Kladrub, kde se nacházejí hned dva rychlodobíjecí stojany, či na příjezdu do Domažlic po silnici 1/193.