Už odmalička pomáhal mamince v kuchyni, a když ukončil na plaském gymnáziu první čtyři roky osmiletého studia, rozhodl se školu změnit. Dnes je mu 18 let a už slaví první kuchařské úspěchy. Řeč je o studentovi 3. ročníku oboru kuchař Hotelové školy Plzeň Jiřím Vodrážkovi, který si přivezl z celostátního finále kuchařské soutěže Makro Horeca druhé místo v kuchařském pětiboji.

Student pocházející ze severoplzeňské Hadačky se do soutěže přihlásil sám. „Než jsem se dostal do finále, musel jsem absolvovat regionální kolo," vysvětlil.

V kuchařském pětiboji bylo podle něj nejtěžší filetování pstruha. „Oproti tomu nejjednodušší bylo krájení cibule na jemno. Ještě jsem musel také krájet brambory na kostičky, pórek na julienne (velmi jemné proužky – pozn. red.) a vykostit kuře na galantinu," popsal soutěž, ve které získal druhé místo.

V týmové části soutěže pak musel se spolužáky ze školy připravit z kuřete a pstruha pokrmy pro 30 lidí. „Součástí týmového snažení byl také dezert," upřesnil student.

Třetí místo celkově

Hotelová škola uspěla i v týmových výzvách. „Kuchařský tým, jehož součástí jsem byl, obsadil v soutěži třetí místo. Stejný úspěch zaznamenali i naši kolegové z obsluhy," informoval Vodrážka. V celkovém hodnocení tak škola obsadila třetí místo.

I když nejlepší umístění získal kuchař v individuálním hodnocení, týmovou spolupráci si pochvaluje. „Práce v kolektivu mě bavila. Máme dobré vztahy jak mezi kuchaři, tak i s týmem číšníků a učiteli," popsal student.

V soutěži se podle svých slov naučil spoustu nových věcí a kuchařských dovedností. „Poznal jsem i nové kolegy. Soutěž mi také dala jako výhru novou sadu nožů a encyklopedii potravin," dodal s úsměvem.

Pokud se vše podaří, příští rok by chtěl reprezentovat školu na soutěži znovu.