Ve své kategorii by totiž byla jedinou ženou a musela by soutěžit sama proti sobě, proto se soutěže účastnila s muži. A díky vynikající technice zvítězila. Mistrovství bylo ale úspěchem pro celý plzeňský tým, který si odvezl celou řadu medailí.

„Soutěžilo se v tradičních disciplínách sebeobranného systému: kata – povinné sestavy, randori – sebeobrana ve dvojici a tameshiwari – přerážení dřevěných desek o rozměrech 30x30 cm a šířce od 1,5 cm v dětských kategoriích až po 3 cm v kategorii muži,“ popisuje bojové klání vedoucí plzeňské školy USK AKJ Plzeň Petr Gabriel. Celkem se na mistrovství utkalo 113 závodníků z většiny českých klubů, kteří byli rozděleni dle věkových a technických kategorií.

„Z našeho klubu vyrazilo celkem šestnáct závodníků, z nichž osm soutěžilo v dětských kategoriích a osm mezi dospělými,“ pokračuje Gabriel. V klání mezi nejmladšími se ale bohužel moc nedařilo. „Sabině Jílkové a Vladimíru Kvardovi jen těsně utekly bronzové medaile v hojně obsazených kategoriích D2 a D3 a ani žádnému z dalších dětských závodníků se nepodařilo umístit,“ říká vedoucí.

Plzeňáci si všechno vynahradili v kategorii dospělých. Zde se zástupcům Plzně podařilo zvítězit ve všech vyhlášených kategoriích a tím získat pohár pro nejúspěšnější školu turnaje. Výbornou formu ukázali v nejvyšší kategorii M1 právě vedoucí školy Petr Gabriel a závodník Petr Červený, kteří obsadili první a druhé místo.

„V kategorii M2 zvítězili Iva Svítilová a Jakub Viták se ziskem prvního a druhého místa, což se opakovalo i v kategorii M3, kde zlatou a stříbrnou medaili získali závodníci Petr Košťál a Ondřej Edl,“ chválí tým Gabriel. Ve skupině seniorů vyhrál Roman Klíma a v klání týmů se zlatem může chlubit sestava Gabriel – Červený – Klíma.