Počet finalistek se tak oproti předchozím ročníkům výrazně zvýšil a je nejvyšší v desetileté historii soutěže. Spolu s nimi bude o titul bojovat ještě třináct mužů.

To, že z dvacítky nejlepších je třetina žen, ukazují průběžné výsledky soutěže, v níž výčepní musí prokázat vysokou profesionalitu a zručnost při čepování plzeňského piva, ale také například odborné znalosti z jeho výroby a správnou péči o výčepní zařízení.

Ženy na čepování prý láká hlavně práce s lidmi a také různorodost zaměstnání. Baví mě přinášet lidem hezký zážitek. Servíruji hostům plzeň krásně vychlazenou s nadýchanou pěnou a v té nejlepší kondici, vždy s úsměvem a přáním na zdraví," vysvětluje vztah k profesi výčepní Tereza Aujeská, jedna ze sedmi finalistek z pražského Lokálu Hamburk. Další je Marie Holcmannová z ostravské Pivnice Srub, ta načepovala své první pivo už před třinácti lety. „Už jako malá holka jsem si hrála na servírku a nejraději jsem svým imaginárním hostům čepovala pivo. Postupem času jsem se v oboru začala vzdělávat, prošla různými provozovnami a sbírala zkušenosti," říká.

Soutěž o nejlepšího výčepního Pilsner Urquell Master Bartender se mimo jiné snaží prokázat, že nezáleží na tom, zda pivo čepuje muž nebo žena, ale jaký má soutěžící k čepování piva vztah, jakými znalostmi z oboru disponuje a jak správně používá techniku.Naše soutěž není jen o tom, jak správně pivo načepovat, ale nutné je i vědět, jak ho správně nabídnout. To znamená dobře naservírovat a prohodit milé slovo s hostem tak, aby se do restaurace rád vracel," říká starší obchodní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka.

Nejlepší výčepní se do finále 10. ročníku soutěže probojovali přes regionální kola, kde svůj um obhajovali před odbornou porotou. V průběhu července finalisty v jejich restauracích navštíví a ohodnotí utajená porota, velké finále se bude konat v srpnu.