Kuchařka, která běžně připravuje sladkosti i svatebčanům, přesvědčila tříčlennou porotu během soutěže Přeštického koláčování. Akce se konala v sobotu odpoledne v přeštické cukrárně V Háječku.

Znalci hodnotili vzhled koláčů, chuť těsta a mazání. Poslední soutěžní disciplínou byla originalita zdobení. Známkovalo se od jedničky do desítky, přičemž desítka znamenala nejlepší ocenění.

O vyrovnanosti soutěže vypovídal minimální rozdíl na medailových příčkách. Třetí Ivetu Škudrnovou ze Zdemyslic od druhé Aleny Volerové z Přeštic dělil pouhý bod. „Všechny koláče byly výborné. Chuť těsta se lišila. S kolegou z poroty jsme se shodli, že nejlepší bylo mazání," prozradil ochutnávač vzorků Petr Fornouz s tím, že přeci jen jeden z koláčů nebývale zaujal jeho chuťové buňky.

Fornouz usedl do poroty spolu s bývalou hejtmankou Miladou Emmerovou a plzeňským kuchařem Vilémem Mathesiusem.

Napínavé klání vyhrála se 107 body Marie Houbová s koláčem o průměru téměř 40 centimetrů a zdobeným švestkovými povidly, tvarohem, mákem a rozinkami. Ocenění ji potěšilo, dočkala se až na čtvrtý pokus. „Dvakrát jsem skončila druhá a jednou čtvrtá," vzpomínala na předchozí ročníky.

Pro vyučenou kuchařku pečení představuje spíše rutinu. Jako specialistku si ji totiž objednávají svatebčané. „Někdy peču i třicet druhů. Minulý rok jsem zvládla připravit hostinu pro šestnáct svateb," uvedla.

A jaký návod je na nejlepší koláč? „Klasický starý recept – koláč ze třeného těsta," poradila.

Podle organizátorky Miroslavy Kuntzmannové recepty vítězných koláčů budou zveřejněny v některém dopoledním vysílání pořadu Koktejl Českého rozhlasu Plzeň.

Kromě soutěžících se do cukrárny přišly pobavit zhruba tři desítky lidí. Voňavé odpoledne jim zpříjemňovala lidová muzika za doprovodu harmonikářky Bohumily Kleisnerové z Klatov.

Přestože letošní ročník přilákal méně soutěžících než vloni, byla organizátorka koláčování vcelku spokojena. „Výrobky si udržely vysokou kvalitu a standard," pochvalovala si Kuntzmannová.

5. ročník koláčování

1. místo Marie Houbová ze Švihova 107 bodů
2. místo Alena Volerová z Přeštic 103 body
3. místo Iveta Škudrnová ze Zdemyslic 102 body

Zvláštní cenu za originalitu získala Vlasta Kolorosová ze Žerovic u Přeštic. Žena připravila bramborovou buchtu.