V rámci už čtvrtého ročníku svého Grand Restaurant Festivalu proto Čechy vyzývá: „Nejezte blbě!"

Novinkou akce, ke které se v Plzeňském kraji připojilo devět restaurací, je důraz na lokální suroviny, biopotraviny a ekologické farmy. Hlavní myšlenka stále rozšířenějšího festivalu je však stále stejná. A to umožnit každému navštívit za rozumnou cenu kvalitní, a často dražší podniky.

Ty si v době od 15. ledna do 18. února připravily speciální festivalové menu za jednotné ceny. Jednochodové menu přijde na 200 korun, za ochutnávku tří jídel lidé zaplatí 600 korun. Plzeňská restaurace Budino láká návštěvníky na pečenou křepelku s olivovou nádivkou, La provence El Cid nabídne humra pošírovaného ve vinné várce. Angus Steak House zcela v duchu letošního ročníku nabídne hovězí maso z vlastního chovu.

Restaurace zapojeného do festivalu vycházejí z nezávislého průvodce Grand Restaurant, na jehož sestavení se může podílet každý, kdo se zaregistruje na webu projektu.

„Jako hosté bychom měli být odvážnější, umět odmítat jídla, pokud nejsme s jejich kvalitou spokojení," říká Maurer, podle nějž není nic špatného na Pohlreichem kritizovaném smažáku. „Problém je, že tohle jídlo bývá špatné už od začátku. Pokud není udělané z polotovaru, ale čerstvých surovin, tak proti němu nic nemám," vysvětluje Maurer, který má rád poctivé vesnické hospody.

Prvního ročníku festivalu se v Plzni účastnily tři restaurace, nyní jich je šest. Degustační menu za zvýhodněnou cenu je nutné nejprve rezervovat prostřednictvím internetu. Loni tak v kraji učinilo 1 094 lidí.

Přehled restaurací

v Plzni:
Angus Steak House
Budino
El Cid, Bar de Tapas
Golden Fish
Hazuka hotel, Indigo
La provance El Cid

mimo Plzeň:
Angusfarm, Soběsuky
Aureole Golf Dýšina
U Štěpána, Vojetice