„Chtěli bychom vyrovnat rozdíly v návštěvnosti mezi Prahou a ostatními regiony, což je velice těžký úkol. Proto jsme si s vedením kraje vytyčili prioritní místa, která jsou na turisty již připravena a která budeme propagovat,“ vysvětlil ředitel CzechTourism Jan Herget a dodal, že turistickou atraktivitou vévodí kraji stále Plzeň. „Je tu pivovar, Loosovy interiéry, gotické náměstí a také množství hotelů, ať už přímo v centru města nebo na okraji,“ vyjmenoval Herget.

Obžalovaná Lucie I. u okresního soudu.
Žena psala o zapálení migrantů. K soudu se v úterý nedostavila

Podle náměstkyně hejtmana pro cestovní ruch Ivany Bartošové má velký potenciál oblast Brd a Českého lesa. „Tyto lokality bychom chtěli oživit, nicméně je tam problém s nedostatkem ubytovacích kapacit a restauračních zařízení,“ řekla náměstkyně s tím, že kraj se hodlá soustředit hlavně na industriální cestovní ruch, západočeské baroko a s ním spojený Letní barokní festival nebo na paměťový turismus zaměřený na osvobození Plzně.

CzechTourism chce rovněž zacílit na takzvané neobjevené skvosty Plzeňského kraje, které letos agentura s ohledem na přetíženost poprvé vytipovala. „Patří sem jízdárna ve Světcích, klášter v Plasích a Dům přírody Českého lesa v Klenčí pod Čerchovem,“ vyjmenoval ředitel.

Opomenuty nebudou ani šumavské hrady. „Propagovat budeme Velhartice, Rabí a Kašperk,“ poznamenal Herget.

Právě zřícenina hradu Rabí je jednou z nejnavštěvovanějších památek v kraji. „S počtem turistů jsme spokojeni, nicméně kvalitní propagace není nikdy dost,“ okomentoval kastelán Rabí Karel Broža.

Mlýnská strouha
Spisovatelé budou mít v Plzni strom