„Vezl jsem v autě i své dvě malé děti. Proto jsem jel co nejopatrněji, dvacítkou. Ale nebylo to nic platné. Auto sklouzlo po ledovce a škrtlo o autobus, který jel po hlavní silnici,“ popisoval. Jemu ani jeho rodině se nic nestalo. S autem to ale bylo horší. „Škodu budu chtít po městě, není možné aby byly silnice v tak špatném stavu. Za tu chvíli, co tady čekáme, jsme už sbírali šest lidí, kteří upadli,“ ulevoval si Brandtl.

„I nás občané obvodu dnes dopoledne na tento problém upozornili. Okamžitě jsme stáhli posypovou techniku z jiných míst a inertním materiálem byla ošetřena ulice Kardinála Berana, zejména její křižovatka s Tylovou ulicí, a další inkriminovaná místa,“ řekla tisková mluvčí ÚMO 3 Hana Josefová.

Nehoda, která se stala v ulici Kardinála Berana nebyla jediným karambolem, do něhož se zapletl vůz MHD. Ráno se na Slovanské třídě střetla s osobním vozem tramvaj.

„V období asi třech dnů zpět měli problémy hlavně trolejbusy. Když odbočovaly mimo hlavní tahy do vedlejších ulic, často se dostávaly do smyků. Například v ulici Kardinála Berana jsme za posledních čtyřiadvacet hodin měli tři kolize trolejbusů,“ řekl dopravně provozní ředitel Václav Zikmund. Také dodal, že potíže měly i tramvaje.