Situaci na nejnebezpečnější křižovatce v republice na silnici I/27 mezi Třemošnou a Horní Břízou by podle bezpečnostního experta měl zachránit most. „Křižovatka potřebuje nutně přebudovat, než tam bude ještě více mrtvých. Toto místo je příkladem, kolik nehodovosti dokáže způsobit nedávání přednosti. To by se mělo vyřešit mimoúrovňovým řešením, tedy mostem či viaduktem, na který by se najíždělo pomocí připojovacích pruhů,“ radí expert z plzeňské společnosti Saferoad Janko Ostrolucký.

I přesto že křižovatka splňuje všechny bezpečnostní normy, ji společnost Allianz vyhlásila za nejrizikovější křižovatku v republice. Jinak je podle experta Plzeňský kraj v nehodovosti, počtu usmrcených a těžce zraněných na cestách vesměs průměrný. „Relativně nízkému počtu úmrtí na silnici hodně napomáhá, že máme v kraji pouze jednu dálnici,“ doplňuje expert.

„Počet smrtelných nehod v kraji od roku 2012 do roku 2015 klesal. V roce 2016 lehce stoupl a za loňský rok bylo smrtelných nehod za posledních pět let nejvíce – 53,“ uvedla policejní mluvčí Martina Korandová. Nejvíce smrtelných nehod se stalo v okrese Plzeň Jih a Sever.

„Obecně mohu řidičům doporučit, aby dodržovali bezpečný odstup mezi vozidly. Zvlášť teď v zimě, kdy se hůře dobržďuje. Pokud musí řidiči cestovat v noci, měli by jezdit pomaleji, zvlášť přes místa, která nejsou osvětlená. Riziko střetu se zvěří není malé,“ radí Ostrolucký.