„Jedu z Prahy už potřetí a nikdy jsem nelitoval. Musím přiznat, že letos je tu podle mě úplně nejlepší program. Moc jsem si užil Chinaski, protože naživo nejsou tolik uhlazení a potom Monkey Bussines, to byla pořádná šou. Sice nám to tu trochu v sobotu kazil déšť, ale nejsme z cukru,“ prozradil Deníku Lukáš Filo.

V sobotu měl pro diváky Pilsner Fest také velké množství lákadel. Kromě přehlídky vystoupení známých kapel závodili diváci v držení tupláků. Na Bulváru byli vyhlášeni vítězové hudebních a výtvarných soutěží, také prvním rokem účastníci festivalu benefičně běželi pro Paraple. Na trati se střetli v duelech se známými osobnostmi a poražený vždy věnoval předem vsazenou částku na konto Centra Paraple. Celkem Centum získalo více než patnáct tisíc korun.

„Návštěvnické trasy obou pivovarů byly zejména v pátek velmi v kurzu, protože lidé se rozhodli při pátečním vedru pro příjemné ochlazení v pivovarských sklepích,“ uvedl mluvčí plzeňského Prazdroje Jiří Mareček.

Letos poprvé až do časných ranních hodin po oba dva dny Pilsner Festu probíhala také XCLNT party v garážích Hotelu Angelo. Hudbu měli na starosti moderátoři jednoho z rádií a atmosféru dotvářely vizuální efekty. „Party byla super, akorát jsem brzy odpadl, protože mě unavilo vedro,“ dodává Filo.

Dopravní omezení letos nebyla tak rozsáhlá jako v předešlých letech. Přesto uzavřený kus Rokycanské ulice obohatil návštěvníky o třetí pódium na Bulváru.

„I letos se kromě skvělé hudební zábavy návštěvníci festivalu zabavili bohatým doprovodným programem. Atmosféra byla skvělá po oba dny, i když v pátek se návštěvníci trochu zapotili a v sobotu potřebovali deštníky a pláštěnky,“ zhodnotila letošní ročník Pilsner Festu za organizátory Tereza Nováková z Plzeňského Prazdroje.