Stavba náplavky u Radbuzy mezi Wilsonovým mostem a mostem U Jána v centru Plzně nabírá zpoždění a bude dražší než vysoutěžených 49 milionů korun bez DPH. Proč?

„Je tam odlišné podloží oproti předpokladům v projektové dokumentaci a provedenému geologickému průzkumu,“ potvrdil šéf magistrátního odboru investic Pavel Grisník. Problém se podle něj objevil při zarážení tzv. štětových stěn, tedy zábran, které mají regulovat při práci dělníků tok vody. Jenže při jejich instalaci se musela změnit technologie a musely se předvrtávat a následně zarážet. „Práce na štětových stěnách zatím nejsou dokončeny a proto nejsme k dnešnímu dni schopni říci, o jakou dobu se termín dokončení prodlouží,“ dodal Grisník. Podle hrubého odhadu má být zpoždění z konce ledna na březen či duben.

Tragická nehoda u Mochtína.
Záchranáři zasahují denně

V současné době jsou hotové schody vedoucí těsně u vody kolem břehu a to pod lávkou u Wilsonova mostu v délce 105 metrů. Další více než 130metrové a ještě skoro 70metrové schody se staví o kus dál směrem ke Štruncovým sadům. Pracuje se i na rekonstrukci lávky, kde byla demontována mostovka a odstraněny zavěšené betonové prvky z její konstrukce.

Lávka je natřena červenou barvou a taková už zůstane. Původně měla být z cortenové oceli a počítalo se i se šedým syntetickým nátěrem, nakonec se ale domluvila stejná barva jako má Lochotínská lávka.

Podle technického náměstka primátora Pavla Šindeláře (ODS) bude mít náplavka po dokončení asi 600metrovou promenádu s odpočinkovými místy. Stavbu vysoutěžila společnost Stavmonta.

Ilustrační foto
Rada Plzeňského kraje schválila schodkový rozpočet na příští rok