„Žádnou honosnou oslavu nechystám, myslím, že takovéhle narozeniny k tomu už moc nevybízejí," směje se Emmerová.

A na to se v nejbližších dnech chystá? „Napíšu divadelní hru Revizor II. Opravdu to chci udělat, ale ještě jsem se k tomu nedostala," řekla Emmerová v reakci na zářijový incident z plzeňské hromadné dopravy, kdy ji revizor přistihl při jízdě načerno, proti čemuž se bránila. Média k tomu pak zveřejnila řadu článků. „Takovouhle sprostotu, kterou o mně rozšířili nějací udavači… To se nedělá, je to hanba, že sedmdesátileté ženě tohle někdo provede. Byl to takový hodně hořký předčasný dárek k těm mým sedmdesátinám," pronesla Emmerová.

Když má říct, co ji poslední dobou potěšilo, neváhá a hned mluví o svých vnoučatech. „Jsou úžasní. Nedávno jim bylo pět let," nechala se slyšet senátorka, kterou jsme včera zastihli při práci v její kanceláři. Kromě toho se však v pondělí věnovala i mnohem zábavnější aktivitě, než je politika. V Galerii U Andělíčka ve Veleslavínově ulici v Plzni totiž zahájila svou novou výstavu háčkovaných loutek.

„Je to náhoda, že vernisáž je den před mými narozeninami, ale na druhou stranu je to moc příjemné," vysvětlila Emmerová. Háčkování se věnovala už jako malá holka. „Pak jsem toho chvílemi nechala, ale zase jsem se k tomu vrátila, protože mě to uklidňuje, často při tom relaxuji u televize," pochlubila se. V galerii prezentuje asi čtyřicet loutek. „Také je tam betlém, který jsem háčkovala před čtyřmi lety. Jeden šikovný truhlář mi k tomu udělal divadlo s jevištěm podle mé vzpomínky z dětství," řekla politička.

Milada Emmerová žije v Plzni. Ve vládě Stanislava Grosse a Jiřího Paroubka byla ministryní zdravotnictví. V letech 1977 až 1989 byla členkou KSČ. V roce 1994 vstoupila do ČSSD.