Fotbalová Viktoria připravila fanouškům na plzeňském náměstí Republiky velkoplošnou obrazovku 5 krát 3 metry, na níž poběží přímý přenos odvetného osmifinále proti Fenerbahce.

„Odveta se bude hrát bez diváků, chceme dát proto našim fanouškům možnost aspoň tímto způsobem užít si zápas společně a vytvořit tak nedaleko Doosan Areny improvizovaný kotel," říká mluvčí Viktorie Pavel Pillár.

Ty, kteří se obávají zimy, může ukonejšit zpráva, že na náměstí budou připraveny dva vytápěné stany, kde se bude prodávat občerstvení a nápoje. Uvnitř budou místa k sezení a další dvě velkoplošné obrazovky.

Na náměstí nebude chybět ani velký sportovní fanoušek Zdeněk Pavel, který jen výjimečně vynechá zápas fotbalové či hokejové Plzně přímo na stadionu. „Na velkoplošné obrazovce jsem ale zápasy sledoval už několikrát. Hlavně fotbal," upřesnil.

Fandové se na náměstí mohou těšit na doprovodný program. Ten začne v 19 hodin, tedy dvě hodiny a pět minut před výkopem. „Začátek fotbalového večera obstará plzeňská kapela CI5. Až do začátku utkání budou probíhat soutěže o vstupenky na domácí utkání s Duklou Praha a dárky z fanshopu," slíbil Pillár.

Zatímco před týdnem sázkové kanceláře mírně favorizovaly Plzeň, po prohře Viktorky v prvním zápase nepochybují, že dál půjde Fenerbahce. Tipsport vypsal na postup Turků kurz 1,11:1.

Kam na fotbal

náměstí Republiky Plzeň, kde bude instalována velkoplošná obrazovka
hockeybar Severka, Lochotín
sportbar Astra, Lobzy
restaurace Na Spilce
restaurace U Salzmannů