„Měli jsme v sobotu firemní večírek. Přespal jsem u kamaráda a v neděli jsem cestou domů do Kokořova zajel do Teska na Borských polích. Nakupoval jsem potraviny i pár drobností jako vánoční dárky. Všude bylo plno lidí. I když 'jely' snad všechny pokladny, tak se u nich tvořily dlouhé fronty,“ uvedl Jakub Radouš z Kokořova.

„Máme v prosinci otevřeno každý víkend dopoledne a v sobotu i v neděli tu byl opravdu hodně velký frmol,“ říká Veronika Königová z obchodu König Surf v Plzni na Doubravce. Dodává, že lidé nejen nakupovali, ale využívali i lyžařského servisu, který firma také provozuje. „Zvládáme to i díky tomu, že nám pomáhají brigádníci, a klidně bychom ještě nějaké další teď před Vánoci nabrali,“ poznamenává Königová. Doplňuje, že letos je asi největší zájem o běžkařské sety a oblečení, v závěsu se drží snowboardy.

Obchodníci počítají s tím, že chuť nakupovat do Štědrého dne nepoleví. Velká obchodní centra, jako je např. Olympia Plzeň nebo Borská pole, mají do 23. prosince otevřené obchody do 21 hodin, hypermarkety do 22 hodin.