O troleje zavadila hydraulická ruka, kterou bylo nákladní auto vybaveno. Podle dopravně provozního ředitele Plzeňských městských dopravních podniků Václava Zikmunda je trolejové vedení spadlé asi v délce 100 metrů. Poškození sahá zhruba od světelné křižovatky ulic Dopravní a Domažlická a zasahuje až do prostoru trolejbusové točny.

„Padající trolejové vedení poškodilo zaparkovaný vůz Volkswagen Caddy, který má prasklé zadní sklo. Škoda je odhadnuta na 30 tisíc korun. Škoda na trolejovém vedení je předběžně vyčíslena na půl milionu korun. Událost vyšetřuje policie jako dopravní nehodu, její příčinou je pravděpodobně nesprávný způsob jízdy nákladního auta,“ informovala policejní mluvčí Martina Hábrová.

Trolejbusy číslo 12 se teď musí otáčet na Zátiší. Zbylou část trasy ze Zátiší na Novou Hospodu obsluhují autobusy MHD. Tento stav zřejmě potrvá až do čtvrtka. „Opravu trolejového vedení mohou pracovníci PMDP kvůli hustému provozu zahájit až večer. Oprava bude pravděpodobně trvat celou noc a pokračovat zřejmě bude i ve čtvrtek,“ doplnil Zikmund.

Více čtěte ve čtvrtečním vydání Plzeňského deníku.