Víte, kdo a s čím přijde, když si domů zavoláte hodinového manžela? Ženy, které by čekaly intimní příjemný zážitek, by byly zřejmě zklamané. Hodinový manžel totiž neposkytuje žádné erotické služby, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale přijde s kladivem, vrtačkou a hasákem a opraví kapající kohoutek nebo přimontuje lustr. Tato profese s neobvyklým názvem už vtrhla i na Plzeňsko, zatím je tu však v plenkách.

„Sám jsem si předělával barák a měl jsem doma veškeré nářadí. Tak jsem si řekl, že je škoda toho nevyužít,“ líčí začátek svého ´manželování na vedlejšák´ Vladimír Vorál z Plzně. Nejčastěji prý jeho služeb využívají ženy, kterým doma chybí mužská ruka. „Potřebují třeba přimontovat garnýž nebo otapetovat dveře, je to různé,“ popisuje podnikatel, který je jinak manažerem v pojišťovně a za drobnými výpomocemi v domácnostech jezdí většinou se synem Tomášem. „Víc hlav víc ví a jde to lépe od ruky,“ vysvětluje Vorál, podle něhož se však touto profesí zatím uživit nedá.

Jednou z těch, které si domů pozvaly hodinového manžela, je i Martina Lišková z Plzně. „Před dvěma lety jsem se rozvedla a zůstala jsem v baráku sama s dětmi. Sice nejsem úplně nešikovná, ale některé věci zkrátka neumím. Tak mě napadlo tohle,“ vypráví žena, která hodinovému manželovi zavolala na doporučení své kamarádky. Kolegyně v práci si z ní sice prý zpočátku dělaly legraci, ale Plzeňanka si služby ´placeného manžela´ nemůže vynachválit: „Je to vážně super, protože mi za necelé tři stovky spravil protékající záchod i přidělal obraz a poličku na kytky.“

Nováčkem na tomto trhu je i Václav Cink z Plzně, kterého nápad zaujal v televizi. „Viděl jsem reportáž, a když jsem se pak o tom bavil se známými, hlavně ženy říkaly, že by něco podobného uvítaly. Tak jsem se domluvil ještě s dvěma kamarády a zkoušíme to,“ vypráví Cink, který se běžně živí jako truhlář a tuto novou profesi bere jako přivýdělek.

Pokud vám stále vrtá hlavou, zda některé ženy nehledají u těchto manželů přece jen i jiné služby, pak vězte, že některé opravdu ano. „Přišel mi e-mailem dotaz, jestli poskytujeme i erotické služby. Ale dámu jsem musel zklamat, opravdu se věnujeme jen drobným pracím v domácnostech, v tom jsem zásadový,“ usmívá se Vorál a podobně se na to dívá i jeho kolega z branže Václav Cink: „Sice se zatím nikdo neptal, ale ten dotaz určitě přijde. Pokud ale chce člověk dělat věci pořádně, měl by se držet jen jedné věci. A u mě jsou to drobné opravy.“