„Neměli jsme žádné Vánoce. Pořád čekáme,” svěřila se Deníku s pláčem Petrova matka Jiřina. Netuší, co se stalo. Syn prý nikdy nic takového neudělal.

Zoufalá rodina dokonce za pomoc při nalezení Petra nabízí finanční odměnu. „Moc toho sice nemáme, ale zkoušíme všechno,” vysvětluje matka.

Podle policejního mluvčího Josefa Aubrechta se firemní oslava konala v podniku v plzeňské Luně. „Pohřešovaný z akce odjel 23. prosince v 01:45 hodin taxíkem do Dobřan, kde má přechodné bydliště. Vystoupil před barem Charles v Lidické ulici, odkud se vydal k dobřanskému Masarykovu náměstí, kde jeho stopa končí,” uvedl mluvčí. Policie podle informací Deníku pročesávala okolí Dobřan i břehy řeky, po Petrovi se ale slehla zem. Jeho mobilní telefon zůstavá nedostupný.

„Neozval se ani nám, ani svým kamarádům. V bytě v Dobřanech bydlel asi týden, my jsme ho naposledy viděli 22. prosince, krátce před tím, než odjel na večírek. Přijel domů a pod stromek si dal mikrovlnnou troubu, kterou si koupil. Chystáme se do jeho bytu, chceme také vyvěsit jeho fotografie. Snad to pomůže,” doufá Jiřina Červenková.

Pohřešovaný mladý muž je 186 centimetrů vysoký, štíhlé postavy. Má modré oči a hnědé, nakrátko střižené vlasy. „Naposledy byl oblečen do tmavě modrých džínsů, černé bundy, černozelené mikiny s kapucí a zeleného trička Everlast. Na nohou měl červené botasky Nike. Policie žádá občany, kteří by mohli k pátrání po Petru Červenkovi přispět informací, aby volali na linku 158,” dodal Aubrecht.