„Vloni jsme položili řad, který vede z Žichlic až na náves do Nadryb. Tyto práce musely být hotové do konce roku kvůli povolení, které jsme dostali od Správy a údržby silnic," řekl starosta Nadryb Petr Šimice.

Stavba letos pokračuje, kdy to počasí dovolí. „Ve velkých mrazech se samozřejmě vrtat nedá. Na několika místech také stavbaři narazili na nekvalitní podloží. Domluvili jsme se ale, že když takový problematický úsek objeví, přeskočí ho, budou pokračovat tam, kde to je možné, a nedostaneme se do časového skluzu," pokračoval starosta.

Vodovod vyjde bez DPH na osm milionů korun, z čehož obec zaplatí desetiprocentní část. „Zbytek pokryje dotace, kterou se nám podařilo získat z Regionálního operačního programu Jihozápad," uvedl Šimice s tím, že celkovou sumu ještě navýší náklady na prodlužování řadů.

Vodovodní řad čeká v květnu kolaudace. Potom budou moci Nadrybští začít potrubí natahovat k domům. V obci se sto devíti obyvateli pak vznikne dvaaosmdesát vodovodních přípojek. „Přípojku bude mít přes 90% domů ve vsi i domků v chatové oblasti Cihelna, počítá se také s parcelami, na nichž se teprve začne stavět," dodal starosta.