Střet plzeňské Viktorie s hvězdnou Guardiolovou partou lákal do pražské arény ve Vršovicích jako magnet. V ochozech se sešel prezident, pražský arcibiskup, plzeňský primátor, významní podnikatelé. I ´velká zvířata´ ale měla potíže, aby se na tento zápas dostala. „V seznamu žadatelů o lístky jsem musel škrtat i požadavky ministrů,“ přiznal Tomáš Paclík, majitel plzeňského klubu. Čtvrté kolo základních skupin Champions League svedlo do pražského Edenu miliardářský klub z Barcelony, jehož jediným cílem byla obhajoba nejcennější evropské klubové soutěže. Proti nim se postavil český mistr, pro kterého je obrovským úspěchem už jen účast v elitní soutěži.

Plzeň začala odvážně, měla i krásné šance, srazila ji však 22. minuta - přísné vyloučení Čišovského za faul a nařízená penalta, již proměnil Messi. Viktoriáni se statečně bili i v deseti, v samém závěru prvního poločasu však přišel druhý gól Messiho. I ve druhém poločase předváděla Plzeň velmi sympatický a bojovný výkon, Petržela mohl snížit, bohužel se však ujala až na druhé straně střela Fabregase a bylo 0:3. Před hvizdem uzavřel skóre geniální Messi.

Za tři týdny čeká plzeňský tým ne tak atraktivní, zato však nesmírně důležitý zápas v Minsku. V předposledním utkání základní skupiny se Viktoria utká s Bate Borisovem, běloruským mistrem, který v úterý bodoval s Milánem. Úspěšnější z dvojice si ze třetí pozice ve skupině zahraje na jaře Evropskou ligu, poslední mužstvo v evropských pohárech končí.