„Femina pořádá charitativní akce jejichž výtěžek půjde právě na nákup implantátů, které se specificky používají právě při operacích rekonstrukce prsu,“ říká Hana Juřanová z nadačního fondu. Plzeňané mohou fond podpořit svou účastí na koncertě muzikálových hvězd, který se uskuteční v komorním divadle 18. dubna od 20 hodin.

„Koncert bude složený ze dvou částí, v první vystoupí zpěváci s vlastním repertoárem a v druhé s písněmi z muzikálů jako Kat Mydlář, Galileo nebo baron Prášil,“ uvádí Viktor Dyk, který je také režisérem celé koncertní šňůry, jež zavítá postupně do devíti měst v České republice. Plzeň je na řadě třetí. V podání všech zúčastněných interpretů zazní také píseň We are The World, kterou Dyk česky přetextoval, a nazval ji Díky nečekám.

Jedním z dalších nejbližších počinů Feminy na osvětu problematiky rakoviny prsu je vydání rozsáhlé publikace fotografií dvanácti odvážných žen, které prodělaly onkologické onemocnění a následně rekonstrukci prsu i s jejich příběhy. „Do publikace hledáme ještě další tři ženy, které prožily totéž. Hlásit se mohou kdykoliv Nadačnímu fondu Femina,“ doplňuje Juřanová. Křest publikace je plánován 13. června v pražském Rudolfinu.