Dosud se totiž jeví jako nejpravděpodobnější verze, že muže udusil kysličník uhelnatý při špatném chodu plynového kotle či kvůli ucpanému komínu, nikoliv obyčejný zemní plyn. „Případ převzala kriminální policie a bude přizván znalec, aby zjistil přesnou příčinu,“ sdělil policejní mluvčí Libor Pilař.

Zesnulého muže našel při návratu ze školy jeho syn. Doběhl pro pomoc k sousedovi, který se snažil otce oživit. Přitom se stejně jako chlapec jedovatého plynu také nadýchal. V domě byl i pes, který přežil. „Soused je v pořádku a byl propuštěn domů,“ sdělila ve středu mluvčí plzeňské fakultní nemocnice Renata Jenšíková. Jak je na tom 12letý hoch, nedokázala dohledat. V Dolní Bělé se proslýchá, že je u babičky v Plzni, aby nebyl vystaven prostředí, kde zažil tak strašnou věc.

Na jeho otce místní vzpomínají se zármutkem. „Byl to milý člověk, měl spoustu zvířat. Koně, několik psů, drůbež,“ říkají. Rodina se sem prý přistěhovala asi tak před deseti lety a domek, ve kterém v úterý muž zemřel, zrekonstruovala.