Naopak Fakultní nemocnice v Plzni tyto příspěvky vůbec nenabízí. Zaměstnance ale láká na celou řadu dalších bonusů. Ty však musejí nabízet i další zdravotnická zařízení, pokud chtějí v přetahované o schopné lékaře i další zdravotnický personál obstát.

Dostanou i statisíce

Nemocnice Plzeňského kraje (Klatovská, Domažlická, Rokycanská, Stodská, Nemocnice Horažďovice a Nemocnice svatá Anna v Plané na Tachovsku) nabízejí podle svého mluvčího Jiřího Kokošky zdravotníkům na různých pozicích náborové příspěvky, ale i jiné náborové benefity, jako je například služební bydlení nebo stipendia pro studenty, už déle než dvě desítky let. „Náborové benefity nejsou plošné a standardizované, ale jsou individuální a závisí zpravidla na zkušenostech a praxi daného lékaře nebo nelékařského zdravotníka, na vzájemné dohodě o působení daného uchazeče v nemocnici (výše úvazku, funkční pozice, očekávaná délka působení aj.) a samozřejmě také na potřebě nemocnice obsadit danou pozici. Je tedy rozdíl mezi přijetím třeba praktické sestry ještě během dokončovaného studia nebo těsně po a mezi plně atestovaným lékařem s klinickou praxí a se specializací v nějakém zásadním nebo atraktivním oboru, který pomůže významně rozvíjet rozsah poskytované péče,“ vysvětlil Kokoška.

Dodal, že rozsah náborových bonusů tak osciluje od jednotek tisíc korun pro studenty formou stipendií, přes desítky tisíc pro vystudované zdravotníky až po stovky tisíc + jiné benefity pro tzv. L3 lékaře, respektive lékaře do funkčních pozic (primář, zástupce, vedoucí lékař).

Až půl milionu korun. Na tolik si může jednorázově přijít nový lékař, který se „upíše“ nemocnici v jednom z regionů České republiky. Ilustrační snímek
Nemocnice lákají lékaře na benefity. Při nástupu mohou dostat až půl milionu

Náborový příspěvek ale samozřejmě nemůže být jediným lákadlem. „Nemocnice Plzeňského kraje nabízejí velkou škálu standardních nebo i méně obvyklých benefitů. Jsou to např. dovolená nad rámec zákona, slevy v lékárnách, příspěvek na penzijní připojištění, dotované stravování, příspěvky na sport, wellness nebo kulturu, datové a mobilní služby pro zaměstnance zdarma a pro rodinné příslušníky za velmi nízké tarify, umístění malých dětí ve školce nebo dětských skupinách, zaměstnávání rodinných příslušníků a pomoc s hledáním bydlení nebo přímo služební byt nebo dokonce rodinné domy a podobně,“ vyjmenoval Kokoška.

Náborový příspěvek nabízí již od roku 2006 také nemocnice Privamed Plzeň. V době zavedení činil 20 tisíc korun, čtyřikrát se již od té doby zvyšoval. „Aktuálně např. pro nově příchozí všeobecné sestry ve směnném provozu činí 100 000 korun,“ informovala Deník mluvčí nemocnice Eva Milerová. Dodala, že kromě toho nemocnice nabízí týden dovolené navíc, závodní stravování, příspěvky na dovolenou, bezúročné finanční půjčky, slevy na léky a další produkty v ústavní lékárně a řadu dalších bonusů.

V Dobřanech o náborovém příspěvku uvažují

Různé výhody nabízí zaměstnancům i v další plzeňské nemocnici, patřící do stejné skupiny, Mulačově. Náborové příspěvky ale mezi nimi podle Milerové nejsou.

Zatím je nenabízí ani Psychiatrická nemocnice Dobřany, brzy to ale může být jinak. „Nemocnice o zavedení náborového příspěvku uvažuje, zatím ale nebyla stanovena jeho výše. Dále se také uvažuje o stipendiu pro studenty 5. a 6. ročníku lékařských fakult,“ potvrdil ředitel nemocnice Petr Žižka. Doplnil, že v současné době mohou zaměstnanci využívat různé benefity - tři dny nenárokového placeného volna ("sick days"), příspěvky na rekreaci, na tábory pro děti, na dioptrické brýle / kontaktní čočky, dále finanční dary při pracovních a životních výročích, příspěvek na penzijní připojištění nebo doplňkové penzijní spoření.

Ve Fakultní nemocnici Plzeň investují jen letos do modernizace 1,4 miliardy korun.
Fakultní nemocnice Plzeň investuje letos 1,4 miliardy, chystá i rekonstrukci JIP

Náborové příspěvky nenabízí nově příchozím ani největší zdravotnické zařízení v kraji, Fakultní nemocnice Plzeň. Zda o něm do budoucna uvažuje, jeho mluvčí Gabriela Levorová nesdělila, ale potvrdila, že to nemocnice svým zaměstnancům kompenzuje celou řadou benefitů. Jsou jimi příspěvek na stravování, na sportovní činnost, na vitamíny, na dentální hygienu, na úhradu až 100 % ceny vstupného při hromadně organizovaných kulturních a sportovních akcích (příspěvek je poskytován i jednomu rodinnému příslušníkovi), na rekreaci, dětské tábory a další.

Jen jedno z lákadel

Podle zjištění Deníku je pro zájemce o práci v nemocnici náborový příspěvek příjemným bonusem, ale určitě není jediným kritériem při výběru zaměstnání. „Náborový příspěvek je samozřejmě plusem, ale jsou i důležitější faktory. Např. to, jak k vám budou v nemocnici přistupovat, zda vám umožní kolečka, která potřebujete, abyste splnil základní kmen, dále to, jaké tam budou obecně podmínky, kolektiv a podobně… Pro mě osobně je důležité i město, chci totiž zůstat v Plzeňském kraji,“ uvedla Tereza Nováková, studentka třetího ročníku lékařské fakulty, obor všeobecné lékařství.

„Náborový příspěvek nebo benefity se v mnoha zdravotnických profesích staly v uplynulých letech využívaným nástrojem, jak do zdravotnického zařízení získat potřebného a kvalifikovaného zaměstnance. Nejsou však jediným nástrojem a výše příspěvku není ani stěžejním nástrojem. Spíše než finanční suma zajímají zejména zkušené zdravotníky s praxí podmínky pro výkon práce, jako je zázemí nemocnice, kvalita a rozsah přístrojového vybavení, kvalita personálního vybavení a rozsah péče a to vše nejen na daném pracovišti ale i na dalších odděleních, s nimiž dané pracoviště spolupracuje nebo kde probíhá konziliární činnost,“ potvrdil Kokoška.

Primářka Lada Malánová s pacientem Martinem Tonárem spolu prožili dialýzu, zařazení na čekací listinu a nakonec i transplantaci.
V Plzni zvládli rekordní počet transplantací ledvin, lékaři vyzývají k prevenci

Pro mnohé je podle něj také důležité, zda má dané pracoviště vzdělávací akreditaci i další řada ukazatelů (u menších měst občanská vybavenost, dostupnost z větších sídel, možnosti bydlení, možnost zaměstnat rodinné příslušníky atd.) a hlavně míra volného času a možnost vést vedle práce i běžný rodinný život.