Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje zakoupila publikaci Náš život pod pěti kruhy manželů Dany a Emila Zátopkových – našich vůbec nejúspěšnějších olympioniků. Šťavnaté vyprávění o životě, závodění, úspěších i prohrách začal Emil. Osobitým, lehkým a svižným stylem s prvky slováckého nářečí v něm pokračuje a o spoustu humorných situací ho obohacuje Dana Zátopková.

K aktuálnímu tématu se vyjadřuje i publikace Evropa, Rusko, teroristé a běženci, v níž jsou publikovány rozhovory právě pětasedmdesátiletého novináře Karla Hvížďaly. Zpovídal např. Karla Schwarzenberga, Martina Ryšavého, Petra Robejška, Luboše Dobrovského či Jacquese Rupnika. Hovořili spolu o rostoucím napětí v evropských společnostech.

Knihovna města Plzně přichází s nabídkou Her plných nápadů a fantazie. Tak se jmenuje publikace Naděždy Kalábové, která je určena především učitelům, vychovatelům a volnočasovým pracovníkům s dětmi a mládeží. Kniha obsahuje řadu námětů pro tvořivé hry a činnosti, které si děti mohou vyzkoušet ve škole, v družině, na škole v přírodě, na táboře, kroužcích či ve volných chvílích s rodiči.

Země alkoholu, tak se jmenuje román, který napsal čínský spisovatel Mo Jen, držitel Nobelovy ceny za litera-turu. Jeho inspektor Skobice se vydává po stopách hrůzného spiknutí ve městě lihovarnického výzkumu. Kniha je vícevrstvým příběhem, v němž bujará fantazie a smích vyvěrají z kýče socialistického hyperrealismu.