„Stavbu pódia zajišťuje patnáct lidí,“ uvedl mladý muž, který se představil jako rampař Rakeťák. Dodal, že po celých deset dnů bude pódium a technika neustále střežena. „Během dne a koncertů se okolo něj budou neustále pohybovat technici a organizátoři festivalu, v noci pak ostrahu zajistí bezpečnostní agentura,“ upozorňuje rampař. Pódium je letos umístěné v dolní části náměstí vedle chrámu sv. Bartoloměje. Je ukotveno díky velkým barelům naplněných vodou. Hlavní scéna festivalu Na ulici je totiž umístěna na opravené části náměstí a jeho nový povrch nedovoluje konstrukci připevnit do země. Koncerty na náměstí Republiky se budou konat dvakrát denně vždy od 14.30, 19 a 20.30 hodin.

Další festivalové scény jsou pak umístěny U Branky, kde se koncertuje od 16, 17.30 a 21 hodin, v Proluce, kde bude znít hudba od 16 a 17.30 hodin, a v Zach´s pubu, v němž koncerty začínají ve 20 hodin. Mimo to se lidé v centru města mohou těšit okolo třetí hodiny na pouliční divadelníky a ti, kterým se nebude chtít po 22. hodině, kdy se musí přestat koncertovat, odejít spát, mohou si letní noci užít s hudebními filmy. Ty budou promítány každý den od 22 hodin na náměstí Republiky. Dnes je na programu Menzlův Zločin v šantánu, zítra pak Svěrákova Jízda a ve čtvrtek první český muzikálový film Kdyby tisíc klarinetů.

Festival potrvá do 16. srpna, tento týden až do pátku je věnován jazzové hudbě, od soboty 11. srpna se pak návštěvníci mohou těšit na folkovou, bluesovou, country i etno a world hudbu. Celkem je připraveno osmdesát koncertů.