Představíte Jazz Kvintet Plzeň?
Kapela vznikla minulý rok a na festivalu Na ulici jsme koncertovali už loni. Hrajeme především jazzové standardy z různých jazzových období i vlastní skladby. Kromě mě a už zmiňovaného Dana Eberleho v kvintetu hraje saxofonista Pavel Hrubý, trumpetista Franta Kučera a bubeník Ivan Audes. S oběma posledně jmenovanými jsem v osmdesátých letech hrával ve skupině P Jazz Combo.
 
To P určitě znamenalo Plzeň a jméno západočeské metropole má v názvu i vaše současné seskupení. Dávate tak najevo jistý patriotismus?
I takhle by se to možná dalo vysvětlit. Plzeň v názvu kapely je vlastně regionální zařazení. Jazzová seskupení mívají ve svém názvu místo svého působiště občas zakomponováno.
Dlouhá léta jste byl plzeňskou veřejností vnímán jako ředitel Divadla Alfa. Před rokem jste z této funkce odešel s tím, že se budete věnovat zase především muzice…
A to jsem splnil. Pro Divadlo Alfa jsem napsal hudbu k jednomu představení, kromě Jazz Kvintetu Plzeň mám ještě trio, v němž hraje na basovou kytaru má dcera Alžběta a na saxofon Pavel Hrubý. Pracuji také ve výkonném výboru občanského sdružení Jazz bez hranic. Pořádáme stejnojmenný festival, který se letos bude konat na různých místech západních Čech. Velmi důležitou součástí naší práce je také vzdělávací činnost. S partnery z východního Bavorska a Horního Rakouska pořádáme pro mladé muzikanty z Čech, Německa i Rakouska hudební dílny.