Máte pocit, že festival Na ulici mohl nějakým způsobem pomoci k popularitě vaší i k popularitě swingové hudby? Vzpomínám si totiž, jak se zhruba před deseti dvanácti lety šířila Plzní zpráva, že Na ulici vystupoval vynikající zpěvák a ´šoumen´, který zpívá klasický swing a jmenuje se Laďa Kerndl…
Asi to tak nějak bude. Velmi si vážím organizátorů tohoto festivalu, i díky nim swing stále žije. K popularitě swingu v Plzni ale určitě přispěla i americká armáda, která toto krásné město v květnu 1945 osvobodila a dovezla mimo jiné i swing a jazz. Tato hudba v lidech zůstala a stále kvete.
 
A proč se podle vás stále líbí swingové písničky, které vznikly před padesáti i více lety?
Je to absolutně nezaměnitelný styl hudby, který přežívá dnes díky své kvalitě.
 
Jak se vám festival Na ulici a jeho myšlenka muzicírování v centru města líbí?
Jsem velice komunikativní člověk, který uznává všechny ty, s nimiž mě pojí atmosféra vašeho plzeňského festivalu. Těším se na všechny příznivce a návštěvníky. Díky tomuto festivalu jsem se seznámil se spoustou vynikajících lidí a těšíme se na sebe navzájem. Je to i velká příležitost sejít se s muzikanty, kteří se po celý rok toulají po různých štacích. Jednou za rok se potkáváme v Plzni. Atmosféra v ní je vždycky dokonalá.
 
Letos festival zahajujete, můžete svým plzeňským fanouškům prozradit, na co se mohou těšit, a alespoň trochu představit svou kapelu?
Moje kapela bude letos obohacena o vynikajícího kytaristu Luboše Dibdiaka, zvaného dědka. Jinak nastoupíme ve standardním obsazení,Ctibor Hliněnský – bicí,Petr Kovařík – basa , Miroslav Veselý – piano, Jaromír Hnilička – trumpeta. Hrát budeme jako vždy výběr těch nejslavnějších jazzových standardů a evergreenů.