Podle radního pro bezpečnost Roberta Houdka (ODS) totiž na něj městu schází peníze. Lidé ze Zátiší, které v uplynulých měsících trápila zvýšená kriminalita, se tak musí i nadále spokojit se službami strážníků ze služebny v Plzni–Skvrňanech.

„Na zbudování zázemí pro strážníky v současné době nejsou v rozpočtu města peníze. Musíme proto projekt odložit na neurčito do doby, než se najdou volné finanční prostředky,“ uvedl Houdek s tím, že zatím nemůže s určitostí říci, jakou částku by si zřízení zázemí pro strážníky vyžádalo.

Na bezpečnost v Zátiší tak budou i nadále dohlížet strážníci, kteří do lokality zajíždí ze skvrňanské služebny. „Hlídky se na Zátiší zaměřují už od doby, kdy problémy začaly. V místě budeme i nadále zajišťovat zvýšený dohled. Už nyní se nám podařilo situaci zlepšit. Je to vidět například na počtu prostitutek, které se v Zátiší zdržovaly. Dříve jich tam bývaly desítky. Dnes se tam objevují jen výjimečně. Chápeme ale, že by se tamní občané cítili bezpečněji, kdyby měli strážníky přímo v místě,“ říká velitel Městské policie Plzeň Marek Šilhan.

Lidé ze Zátiší jsou ale odložením plánu na zbudování zázemí pro strážníky zklamáni. „Strážníci sem teď sice zajíždí častěji. Přesto bychom byli raději, kdybychom měli 'své' strážníky. Říkali jsme si, že když budou přímo tady, budou častěji vidět na ulici a odradí to všechny zloděje a další problémové lidi. Ještě pořád se tu bojím, když jdu večer sama ven. Myslím si ale , že když už to jednou odložili, nakonec tu nebude služebna strážníků nikdy,“ říká žena, která si přeje zůstat v anonymitě.

Lidé z oblasti pod čerpací stanicí ONO na Domažlické třídě upozornili na problémy loni v březnu. Objekt vhodný pro strážníky se v Zátiší hledal už v době, kdy byl radním pro bezpečnost Karel Paleček. Uvažovalo se o místní hasičárně. Ve hře byl i jeden z bytů, jeho rekolaudace by ale stála desítky tisíc korun. Loni v červnu se mluvilo i o tom, že by strážníci mohli sídlit v domku nedaleko čerpací stanice. Ani jeden ze záměrů se ale nepodařilo uskutečnit.