Tyto zbraně pocházejí z vlastních sbírek Military muzea A. C. W. Saloonu, ze sbírky jeho majitele Michala Kindla a část je zapůjčena z další soukromé sbírky. Výstava se koná v sobotu 24. října od 12 do 18 hodin.

„Návštěvníci mohou vidět více než sedmdesát různých palných zbraní, například samopaly PPŠ41, MP40, MP38 nebo první útočnou pušku světa StG 44. Z poválečných zajímavostí zde mimo jiné budeme mít českou pušku 52/57 nebo v SSSR vyrobený AK47 určený pro jednotky Saddama Husseina,“ uvedl Michal Kindl.

Na této akci se neprezentují jen soukromé sbírky, ale návštěvník zde prakticky může zjistit vše, co by ho mohlo zajímat ohledně držení zbraní. Přítomni budou i policisté ze správního oddělení zbraní a střeliv, kteří zájemcům poradí, jak zbraň legálně získat a co je k tomu zapotřebí. Milovníkům pušek, samopalů a pistolí zodpoví dotazy týkající se výuky střelby i zástupce obchodu se zbraněmi či jedné z plzeňských střelnic.

„Tato střelnice připravila pro návštěvníky i perličku v podobě originální pistole Glock s laserovým nástavcem pro cvičnou střelbu, se kterou si budou návštěvníci moci sami i zastřílet,“ doplňuje Kindl a dodává: „V neposlední řadě zde budou prezentovány i firmy specializující se na dnes velmi oblíbené airsoftové zbraně, které je možné získat bez zbrojního průkazu. Návštěvníci však mohou zhlédnout i taktickou výbavu určenou speciálním jednotkám policie a armády. Celou akci se rozhodla zastřešit Střelecká revue, která v ČR vydává již mnoho let odborný časopis.