„Jsme rádi, že se podařilo postoupit v přípravě zajištění nové autobusové linky Na Výsluní, kde pro většinu území není zajištěna obsluha veřejnou dopravou. Zavedení linky je omezeno zejména parametry komunikací, kde standardní autobusy Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP) neprojedou, což potvrdila i zkouška v roce 2019. PMDP budou muset v souvislosti s linkou zajistit nákup menších vozidel s užší skříní a menší délkou,“ řekl náměstek pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule.

Zřízení linky inicioval třetí plzeňský obvod.

Linka č. 39 pojede z Kaplířovy ulice a bude mít zastávky Bory – Borský park – U Lu-ny – U Teplárny – Tyršův most – Kalendářní – Říjnová – Na Rozhraní – Tyršův sad – U Přehrady – Věznice Bory – Borský park – Bory.

„Zahájení provozu linky je vázáno na zajištění zastávek v oblasti Výsluní. Následně budeme jednat o zajištění dopravního výkonu a provoz linky bude poté zahájen,“ dodal Vozobule.

Divadlo J. K. Tyla představilo premiéry pro příští sezonu. Zahájí ji nová inscenace Prodané nevěsty s Ivanou Veberovou v roli Mařenky, Jeníčka bude hrát Amir Khan.
Sezonu v divadle odstartuje nová inscenace Prodané nevěsty