„Chtěli jsme pro kamarády uspořádat nějakou akci, tak jsme před lety začali s fotbalovými turnaji,“ řekl na úvod jeden ze členů klubu Miloslav Helebrant. „Časem jsme ale z fotbalu vyrostli a mladí o něj neměli zájem. Zkusili jsme cyklovyjížďku a letos jedeme už posedmé,“ vysvětlil Helebrant.

Cyklisté všech věkových kategorií si vybírali ze čtyř tras – 18, 35 kilometrů a dvou tras dlouhých 58 kilometrů. Všichni účastníci se sešli v deset hodin ráno na návsi ve Hlincích a po střelbě ze vzduchovky vyrazili na výlet. Většina tras vedla po polních a lesních cestách, okolím Berounky, účastníci navštívili hrad Krakovec, obec Studenou, Všehrdy, Bohy, Hedčany, Zvíkovec, několikrát brodili řeku Střelu. Nechyběly ani oddychové zastávky v restauracích, kde upoceným cyklistům přišel k chuti zlatavý mok. „Není to závod. Jde o to, aby si výlet užil každý podle svého. Na trase bylo několik defektů, i zničená šlapka, ale do cíle dorazili nakonec všichni v pořádku,“ doplnil člen Bajk klubu Hlince. „Loni jelo 130 lidí, předloni 145, takže letošní účast byla rekordní,“ pochvaloval si akci.

Mezi cyklisty, kteří zvládli 58kilometrovou trasu, byl i Jiří Janeček. „Trasu jsem jel už vloni, ale přesto to bylo docela náročné. Hodně stoupání, klesání, různý terén, kolo mám celé zabahněné. Dneska je i horko, ale jinak super. Příští rok pojedu zase,“ řekl nám cyklista.

Na památku dostali všichni účastníci triko s plánem trasy a nechyběla ani společná fotka. „Akci pořádáme pravidelně druhou sobotu v září, takže kdo má chuť, může se už nyní zaregistrovat na našich internetových stránkách,“ doplnil Helebrant.