Pozemek je oplocen, ale nikde není cedule, o jakou stavbu jde, kdo ji provádí a na co se obyvatelé „mohou těšit". Deník zjistil, že investorem je společnost InterCora. Její zástupce potvrdil, že staví prodejnu potravin o ploše 1200 čtverečních metrů. Bude otevřena o letošních Vánocích.

Lidé z vedlejší bytovky ale nejsou z budování velkoprodejny příliš nadšeni.

„Jen 50 metrů odtud už je supermarket, tak proč dvě prodejny vedle sebe a na začátku sídliště. Vzadu na Sylvánu nemají lidi nic," říká muž, který nechce být jmenován. Obyvatelům domů, které jsou v těsné blízkosti stavby, se nelíbí také to, že stavba je příliš blízko zástavbě a zasahuje i do plochy parkoviště pro zhruba 120 aut.

Místostarosta lochotínského městského obvodu Vladimír Tichý výběr místa pro supermarket hájí. „Už před lety tu lidé psali petice a žádali lepší občanskou vybavenost, včetně obchodu. Sice je tu v těsné blízkosti budoucího marketu jiná prodejna, ale podle obyvatel je drahá, a ne příliš dobře zásobovaná. Před lety se prováděl i průzkum mezi obchodníky a ti za optimální k výstavbě označili právě místo Na Chmelnicích," vyjádřil se místostarosta ÚMO 1. Podle jeho slov je právě tady dobrá dostupnost pro všechny, kteří zde bydlí a sídlištěm projíždějí. Tichý ale připomněl, že radnice nemá se stavbou mnoho společného, protože se neodehrává na jejích pozemcích.

„Pokud vím, InterCora staví na svých pozemcích, nebo zčásti pronajatých," dodal s tím, že podle jeho informací má na místě vyrůst diskontní prodejna řetězce Albert.