“K dostání je toho opravdu mnoho: od tradičních velikonočních dekorací přes ručně šitou módu, doplňky, šperky a hračky až po poctivé regionální delikatesy. Jako doprovodný program jsou připraveny komentované prohlídky zámeckého sklepení a dílny nejen pro děti," uvedla pro Deník Tereza Pelcrová z Muzea jižního Plzeňska v Blovicích.

Návštěvníci na trhu mohli nakoupit vše, co budou potřebovat pro přípravu těch nejkrásnějších Velikonoc. Kromě květinových vazeb a věnců také kraslice od těch nejmenších křepelčích až po veliké pštrosí, paličkované zboží nebo drátěné a plstěné dekorace. Prodejci nabízeli i jabloneckou bižuterii, přírodní kosmetiku, ručně šitou módu a doplňky. Ke koupi byly rovněž pomlázky z čerstvých vrbových proutků. Dětem i dospělým mohly udělat radost ručně vyráběnými sešity či zápisníky.

Nechybělo ani něco k zakoupení pro milovníky dobrého jídla a pochutin. Příznivci slaného ocenili nejrůznější sýry, klobásy či škvarky, paštiky a nakládanou zeleninu. Ten kdo dává přednost sladkému, mohl okusit třeba lívance, makronky, trdelníky či kremrole, pražené oříšky a mandle, čokoládu nebo různé marmelády.

Jarní sobotní počasí vybízelo i k procházkám po přilehlém zámeckém parku.