Rybáři městských sádek tak chtějí obnovit tradici velikonoční ryby na českém stole, která pochází již ze středověku.

„Je to první velikonoční prodej ryb v Plzni po hodně dlouhé době. A jak to tak zatím vypadá, lidi mají o ryby zájem nejen o Vánocích, kdy si na městské sádky dojde každý rok několik set lidí, ale i o Velikonocích. Zájemci dorazili v hojném počtu,“ řekl včera dopoledne Martin Gregar ze Správy veřejného statku.

„Poslední velikonoční prodej ryb se tu uskutečnil před deseti lety, kdy se nabízely přebytky ryb z vánočních prodejů. V Plzni se ale ryby o Velikonocích prodávaly historicky, již od středověku, kdy se u nově zakoupené vsi Bolevec vybudovalo několik rybníků,“ vysvětlil dále Gregar. Tato velikonoční tradice ale v 70. letech minulého století zanikla.

Ryby, které se ještě dnes u Košináře prodávají, jsou dovezené z rybářství ze Lnářů. „Lidé si tu mohou nechat rybu vykuchat i zbavit šupin a ploutví. Nabízíme tu kapry, líny, amury a dále také štiky a sumce. Nejdražší je štika, její cena je 280 korun za kilo. Kapři a amuři vyjdou na 110 korun,“ uvedl Gregar a dále dodal: „Rybu by si lidé měli dát k obědu na Velký pátek. Tento akt by měl být jakýmsi vyvrcholením po období půstu před Velikonocemi.“

Koupi čerstvé ryby včera mnoho lidí spojilo s procházkou kolem Boleveckých rybníků nebo s výletem po novém zážitkovém okruhu Spejbla a Hurvínka. „Chodím sem pravidelně na předvánoční prodej kaprů. O velikonočním prodeji jsem ještě neslyšela, takže jsem dnes vyrazila spíše ze zvědavosti. Asi zůstanu věrná tradici a koupím zase kapra. Pak se projdu kolem Boleváku, dnes je opravdu krásné počasí,“ řekla Plzeňanka Milada.