„Po celý rok máme v pivovaru nepřetržitý provoz. Na Vánoce a Nový rok ale pochopitelně vaření piva přerušíme, aby i pivovarští mohli v klidu oslavit svátky. To se bude týkat Štědrého dne a Prvního svátku vánočního. Vaření přerušíme také na silvestra a prvního ledna,“ uvedl manažer Plzeňského Prazdroje Pavel Šemík.

Odstávka se podle něho netýká ležení piva. V provozech, kde pivo kvasí a dokvašuje, bude muset zůstat základní obsluha i ve svátky. „První novoroční várku začneme vařit druhého ledna,“ dodává Šemík.

Jeden z benefitů, který patří k práci v Plzeňském Prazdroji, je zaměstnanecké pivo. Pracovníci jej tentokrát získají i o Vánocích. Obdrží šest balení po osmi láhvích. Částku za pivo, které pracovníci celkově obdrží, současná kolektivní smlouva zvýšila o 300 korun. Celkově tak letos zaměstnanci dostali pivo v hodnotě 2500 korun.

„Chceme tak našim zaměstnancům poděkovat. Oproti uplynulým rokům se jedná v našich benefitech o novinku, kterou podpořilo jak vedení firmy, tak odborové organizace,“ sděluje ředitel oddělení firemních vztahů a lidského kapitálu společnosti Ivan Balogh.