Řeč je o partě osmi nadšenců, které neodradilo uzavření stadionu fotbalového klubu Fenerbahce, aby vyrazili do dva tisíce kilometrů vzdáleného Istanbulu. Patří totiž mezi zklamané fanoušky kteří si koupili letenky do Istanbulu ještě před verdiktem UEFA o potrestání tureckého klubu za excesy jeho horkokrevných příznivců.

Fandové letí do Istanbulu hlavně proto, že nechtěli oželet pět tisíc korun, o které by přišli za stornování zájezdu. „Nejsme tak bohatí, abychom si mohli dovolit takhle přijít o peníze a sedět doma," vysvětlil jeden z fandů, Plzeňan Pavel Jirka.

„Zítra ráno odlétáme. Myslím si, že v Istanbulu bude ale nakonec více plzeňských fanoušků než nás osm," řekl včera Jirka.
Parta nadšenců plánuje, že se na zápas podívá v televizi v některé z istanbulských restaurací. „Máme vytypované hospody, ve kterých jsme byli před dvěma roky, když Plzeň hrála v Istanbulu s Besiktasem," uvedl Jirka.

Tehdy ale fanoušci směli sledovat pohárový zápas přímo na tribuně a do restaurace zašli pouze na občerstvení.

Věří, že dnes přímo na stadionu uvidí viktoriány alespoň na předzápasovém tréninku. „Snad bude na trénink otevřený," doufá Jirka.

Na rozdíl od fanoušků budou moci sedět na tribuně novináři a sponzoři Viktorky a Fenerbahce. Z Plzně do Istanbulu letí zhruba sto obchodních partnerů. Někteří ale naopak do Turecka nedorazí. Z různých důvodů. „Bojím se fandů Fenerbahce, kteří přijdou před stadion. Slyšel jsem o nich, že v Turecku patří k nejostřejším a že na autobusy hází kameny," zdůvodnil neúčast jeden z obchodních partnerů klubu Pavel Kellner.

V živé paměti má atmosféru na Besiktasi. „Šli jsme policejním kordonem na stadion a turečtí fandové byli agresivní a pokřikovali na nás," vzpomínal.