Všichni, kdo by trávili Štědrý den o samotě, mohou přijít na společné posezení pod vánočním stromečkem do sálu v přízemí Biskupství plzeňského na náměstí Republiky.

Mezi 12. a 15. hodinou tu pro ně bude připraveno pohoštění s malými dárky. Zazpívat koledy a zahrát na kytaru přijde jako obvykle také biskup František Radkovský. „Ti, kteří chtějí s přípravou setkání pomoci, mohou donést na biskupství od 10 do 12 hodin vše, oč jsou ochotni se podělit ze svého vánočního stolu, případně i drobné dárky,” podotkla mluvčí biskupství Alena Ouředníková.

Na Štědrý den od 11 hodin se mohou Plzeňané přijít podívat ke katedrále sv. Bartoloměje na živý betlém, v němž účinkují děti a mladí lidé ze Starého Plzence. Toto představení je pořádáno už třetím rokem Římskokatolickou farností ve Starém Plzenci ve spolupráci s Biskupstvím plzeňským, Nadací 700 let města Plzně a divadelní a šermířskou skupinou Mattias.

Ve 14 hodin bude následovat společné zpívání koled u vánočního stromu na nám. Republiky a v 16 hodin se ozve tradiční štědrodenní troubení trubačů z věže katedrály.

V katedrále sv. Bartoloměje bude také od od 9 do 17 hodin k dispozici Betlémské světlo a ve 24 hodin zde proběhne půlnoční bohoslužba slova s biskupem Františkem Radkovským.

Na Štědrý den otevře také zoologická zahrada, kde platí dokonce zlevněné vstupné. Děti tu mohou dopoledne tradičně zkoušet chytat zlatou rybku a přinést také svým oblíbeným zvířátkům do jesliček různé potraviny - od suchého pečiva přes ovoce až po suché plody.

Na 25. prosinec připravila program pro děti i Záchranná stanice živočichů v Doubravce, jejíž pracovníci je zavedou do lesa za Chlumonošem.

Sraz účastníků je deset minut před 17. hodinou v prostorách stanice v Zábělské ulici, všichni společně se pak vydají na asi 1,5 kilometru dlouhou, světýlky lemovanou cestu pod Chlum do lesa. Čeká je zajímavé povídání o zvířatech a také dárečky od Chlumonoše, který jim rozsvítí vánoční stromeček v lese za zazpívanou koledu.