Na odvetný duel 3. předkola Evropské ligy, v němž se Viktoria střetne s rumunským celkem Petrolul Ploješť, do Plzně přicestuje asi stovka hostujících příznivců.

Fanoušci Ploješti umí udělat pořádný bengál. Památný je tři roky starý incident, po kterém byl ukončen zápas proti Steaue Bukurešť. Jeden z chuligánů vběhl na hřiště a udeřil hráče Bukurešti. Poté z kotle Petrolulu odpálená světlice trefila brankáře Steauy.

Je logické, že policisté a fotbalová Viktoria jsou kvůli bezpečnosti na nohou. „Na pořádek bude dohlížet pořádková a zásahová jednotka, antikonfliktní tým, policisté z oddělení obecné kriminality a policisté se psy," vyjmenoval policejní mluvčí Jan Koželuh.

Upozornil, že od 18 hodin bude uzavřena lávka od pivovaru ke stadionu. „Žádáme fanoušky, aby na zápas co nejvíc využili městskou hromadnou dopravu. Případně aby parkovali na určených místech," naléhal Koželuh.
Oproti většině minulých evropských zápasů budou moci fanoušci využít parkovací dům Rychtářka. Viktoria ani partneři UEFA totiž nevyčerpají kapacitu parkoviště.

Brány stadionu se otevřou v 18:30 hodin, tedy hodinu a půl před výkopem. „Z bezpečnostních důvodů bude venkovní prostor před vchodem do sektoru hostů ohrazen," řekl mluvčí klubu Pavel Pillár.

Na jižní straně stadionu bude umožněn vstup pouze do sektoru V. Do ostatních sektorů se dostanete od parkoviště v blízkosti severní tribuny.